Кабінет Міністрів України в рамках продовження реформи системи освіти в Україні змінює підходи до управління системою професійно-технічної освіти, переглядає принципи її фінансування і запроваджує поняття регіонального замовлення, яке дозволить максимально зблизити вимоги роботодавців та освітні можливості. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Уряду, що відбулося 11 квітня 2018 року.
«До промисловості України сьогодні є величезний інтерес. Процес розпочинається. Але перше питання, на яке треба дати відповідь – підготовка кадрів, – сказав Глава Уряду. – Ми вводимо поняття регіонального замовлення кадрів – це реальне замовлення на підприємства».
Він наголосив, що стратегічною метою урядових програм розвитку є серед іншого створення робочих місць в Україні, забезпечення достойних заробітних плат, аби українці не шукали кращої долі десь по світу, а залишалися в своїх містах. Саме тому потрібно дати людям достойну освіту і достойну роботу.
Володимир Гройсман нагадав, що цього року на потреби профтехосвіти, на створення освітніх центрів Уряд виділив 100 млн. Це дозволить збільшити кількість таких центрів і розширити перелік тих професій, за якими ведеться підготовка.
«Нам треба зупинити трудову міграцію і створити умови, аби люди залишалися в Україні. За кілька років питання можна вирішити. Завдання – висока зарплата, якісний рівень робочих місць».
- Фінансування освіти на місцях – відповіді від обласних рад та ОДА (оновлено)
- Контроль за додержанням законодавства про працю: питання розгляду президії ЦК Профспілки
- Зміни на доповнення до Галузевої угоди на 2016-2020 роки – внесено!
- Прожитковий мінімум у цінах березня 2018 року
- Профспілки наполягають на підвищенні мінімальної зарплати