Коментар від Профспілки «Голосу України» щодо неоплачуваних відпусток працівникам дитсадків

1511767603_logoped_0

Працівникам дошкільних закладів «ввічливо пропонують» піти у відпустку за власний рахунок. На це поскаржилися читачі «Голосу України».

Газета Верховної Ради України «Голос України»звернулася за коментарем до Профспілки працівників освіти і науки України.

 

Коментує заступник Голови Профспілки Сергій Романюк

 

За законом керівництво не має права примушувати людину без її згоди піти у відпустку без збереження зарплати, – нагадує заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Романюк. – Але така ситуація, на жаль, –  типова для нашої країни. Адже внаслідок непродуманої, непрорахованої бюджетної політики восени утворилася чимала заборгованість із виплати зарплат. Місцеві бюджети не можуть впоратися з додатковим навантаженням. З 2017 року з місцевої скарбниці утримують загальноосвітні навчальні заклади та виплачують зарплату технічному персоналу шкіл. Нагадаю: рік тому їм віддали профтехосвіту. Наступного року на плечі місцевої влади перекладуть ще й фінансування технікумів і коледжів. 

Це може спричинити справжній колапс  галузі! Фактично місцева влада отримала додаткові обов’язки, та не отримала належних ресурсів на їх виконання.

На адресу нашої Профспілки надійшло звернення від освітян  Воловецького району Закарпатської області, які просять вирішити питання додаткового фінансування: працівникам садків і технічному персоналу шкіл до кінця року на зарплати не вистачає 6,9 мільйонів  гривень. 

Станом на 17.11.2017 року в садках три місяці не виплачували зарплату. Заборгували її також 1785 працівникам закладів освіти у Міжгірському районі, 732-м – у Хустському (на загальну суму 5,6 млн. грн).  Схожі проблеми у Тячівському районі на Закарпатті. Є заборгованість по заробітних платах і в сусідній Івано-Франківській області.

Коли ухвалювали державний бюджет на 2017 рік, ми попереджали, що на оплату праці до кінця року не вистачить більше 7 млрд гривень. При внесенні доповнень до державного кошторису ця проблема не була розв’язана.

Ще однією проблемою є зрівнялівка в оплаті праці: внаслідок підняття мінімальної зарплати цього року  було частково знівельовано різницю в окладах між тими, хто виконує просту й кваліфіковану працю. Так, сторож у дитячому садку отримує майже стільки ж, скільки вихователька з вищою освітою.

Це просто неприпустимо. З такою політикою скоро нікому буде виховувати наших дітей і здійснювати задекларовану освітню реформу.

Коментування закрито.


Останні коментарі

    Рубрики

    Статистика