Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» мінімальну заробітну плату з 1 січня 2018 р. було встановлено у розмірі 3723 грн, на рівні нижчому на 7,2% від фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб у цінах січня ц.р. (4011 грн). Це стало кроком назад у забезпеченні гарантованого державою мінімального рівня оплати праці. У червні ц.р. цей розрив зріс до 13,3% (фактичний прожитковий мінімум для працездатних осіб склав 4923 грн).
У своїх пропозиціях до Держбюджету-2018 ФПУ та СПО об’єднань профспілок наполягали на встановленні з 1.01.2018 року мінімальної заробітної плати на рівні не нижче фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб (4023 грн) та підвищення її розміру протягом року з урахуванням прогнозного індексу споживчих цін.
За наполяганням профспілок та на виконання завдання Президента України, Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» Уряду доручено на основі моніторингу виконання Державного бюджету України на 2018 рік за підсумками І кварталу розглянути питання щодо можливості підвищення розміру мінімальної заробітної плати з визначенням його на рівні 4200 грн на місяць з ІІ кварталу 2018 року.
Проте, Уряд та Верховна Рада України зволікають із прийняттям зазначеного рішення, традиційно аргументуючи це відсутністю коштів у Державному бюджеті.
Відповідна Заява Федерації профспілок України з вимогою щодо якнайшвидшого підвищення розміру мінімальної зарплати з ІІ кварталу 2018 року до фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме – не менше 4200 грн, була схвалена Президією ФПУ 21 червня 2018 року та направлена Кабінету Міністрів України та Верховній Раді України.
Міністерство соціальної політики України у відповідь на Заяву Федерації профспілок України щодо зволікання із підвищенням мінімальної заробітної плати повідомляє, що «згідно з оперативними даними Державної казначейської служби України недовиконання дохідної частини загального фонду державного бюджету за січень-червень 2018 року становить 14,9 млрд грн, тому на сьогодні немає можливості фінансово забезпечити встановлення мінімальної заробітної плати у розмірі 4200 грн».
Водночас, Мінсоцполітики протягом ІІІ-ІV кварталів 2018 року буде опрацьовувати з Міністерством фінансів можливість подальшого підвищення розміру мінімальної заробітної плати та встановлення її у розмірі 4200 гривень.
- Повноваження об’єднаних громад у сфері освіти: огляд законодавства
- День прапора України: як святкуємо
- Нове Положення про комісію із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності – набуло чинності
- ЗНО-2018: офіційні результати тестування випускників
- У Держбюджеті недозаклали 4,4 млрд гривень на зарплату вчителям