Семінар юристів Профспілки: обмін досвідом, знаннями і практикою

1

Чотири навчальні дні семінар-навчання фахівців Правової служби Профспілки працівників освіти і науки України промайнули швидко, адже були сповнені активною роботою, конструктивними обговореннями та цікавими зустрічами.

Після офіційного відкриття семінару заступником голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергієм Романюком та вітального слова голови Харківської обласної організації Профспілки Лідією Дулуб учасники заслухали представника департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Сергія Дятленка. Представник МОН, зокрема розповів про міністерське бачення розвитку шкільної освіти в умовах децентралізації.

Наступний день навчання відбувався у Національному юридичному університеті України імені Ярослава Мудрого. Проректор з навчальної роботи, д.ю.н. Юрій Барабаш ознайомив гостей із діяльністю університету та його дії щодо розробки нормативно-правових актів із питань трудового законодавства та освітньої сфери.

Про судову реформу, особливості судового розгляду трудових та інших спорів із урахуванням змінених процесуальних норм, теорію та практику оскарження рішень суб’єктів владних повноважень (органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування) в порядку адміністративного судочинства говорили д.ю.н., професор, зав. кафедри цивільного процесу Костянтин  Гусаров, к.ю.н, доцент кафедри трудового права, адвокат Сергій Сильченко, к.ю.н, доцент кафедри адміністративного права Надія Писаренко.

У Харківському національному університеті імені В.Н. Каразіна, який став наступним місцем роботи профспілкових правовиків у третій день семінару, к.ю.н., доцент, заступник декана юридичного факультету ХНУ Людмила Кулачок-Титова окреслила перспективи, переваги та негативні зміни проекту Трудового кодексу України, а також коментарі МОП та МКП до цього проекту. Про спори, поновлення на роботі, виплату заборгованості з заробітної плати, зміни істотних умов праці, представництво інтересів членів профспілки в судах та інших органах говорив к.ю.н., доцент університету, адвокат Юрій Зінченко.

Взяв участь у роботі семінару і представник Міністерства юстиції, д.ю.н. Сергій Пєтков, який розкрив особливості застосування положень Закону України «Про запобігання корупції» до керівників та працівників установ та закладів освіти.

Жвавими виявилися обговорення питання впровадження положень нового Закону України «Про освіту»: реформування системи управління закладами освіти, обрання керівників, які репрезентував Володимир Божинський, керівник експертної групи державно-громадського управління освітою директорату дошкільної та шкільної освіти. Від юристів Профспілки пролунало багато запитань і конкретних пропозицій, які б дозволили мінімізувати проблеми при запровадженні цього закону.

У ці дні до роботи були залучені і спеціалісти з Головного територіального управління юстиції та Головного управління Держпраці у Харківській області, яким присутні ставили запитання, пов’язані з їхньою повсякденної практикою.

Доповнювали насичену навчальну програму тренінги, проведені керівником Центру освіти дорослих «Перспектива» Навчально-методичного центру ФПО Чернігівської області Віталієм Копишем, який зосередився на ролі соціальних мереж та месенджерів як інструментів у роботі профспілкового юриста, та практикуючим психотерапевтом Ольгою Денисовою, із обговоренням психологічних аспектів діяльності профспілкового представника.

На завершення спеціалісти правових служб разом із заступником Голови Профспілки Любов Гарбаренко обговорили актуальні питання діяльності профорганізацій при створенні та реєстрації ОТГ, обмінялися досвідом практичної роботи щодо форм реагування на виявлені порушення, нюансів застосування Статуту Профспілки у сучасних умовах.

Упродовж усього навчання як організатори, так і учасники наголосили на важливості подібних семінарів та висловили сподівання, що отримані знання, будуть використані для досягнення головної мети Профспілки – захисту прав та гарантій її членів.

Коментування закрито.


Останні коментарі

    Рубрики

    Статистика