Профспілки відстоювали своє право на діяльність задля захисту спілчан

1

16 травня 2018 року в Ужгороді відбулася Всеукраїнська попереджувальна акція протесту профспілок.

Вона проходила у формі маніфестації, включаючи пікетування Закарпатського окружного суду, проведення мітингу біля будівлі обласної ради профспілок та облдержадміністрації.

У цьому заході солідарності та рішучості відстояти законні права та інтереси членів професійних спілок та людей праці взяли участь представники багатьох всеукраїнських галузевих профспілкових організацій – зокрема, освітян, працівників культури, АПК, медиків – та територіальних профоб’єднань з різних регіонів, керівництво Федерації профспілок України. 

Під час акції відбулося пікетування Закарпатського окружного суду, а також мітинг, на якому були прийняті вимоги до Президента України, Прем’єр-міністра України, Державної судової адміністрації, Закарпатського окружного адміністративного суду  з майнових питань.

Мітинг відбувся біля Закарпатської облдержадміністрації. 

На ньому було ухвалено Резолюцію акції, направлену на адресу Президента України, Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України. Текст Резолюції також було вручено представникам обладміністрації.

ФПУ, всеукраїнські профспілки і територіальні профоб’єднання вимагають:

  • від Президента України як гаранта конституції:

– покласти край намаганням судової влади в Закарпатті позбавити найчисельніше профспілкове об’єднання регіону законного права на будинок, відібравши його в не правовий спосіб у власне користування.

  • від Прем’єр-Міністра України:

– скасувати розпорядження Уряду про передачу профспілкових об’єктів, у першу чергу, будинків територіальних профоб’єднань Закарпатської і Полтавської областей;

– доручити Уряду разом з ФПУ підготувати і подати до Верховної Ради України законопроект з урахуванням профспілкових вимог щодо законодавчого закріплення  за ними  належного їм майна.

У разі невиконання цих вимог профспілки залишають за собою право:

  •  продовжити збір підписів проти корумпованості судової системи України і організаторів судового рейдерства щодо майнових прав профспілок;

  •  звернутися до Верховного комісара ООН з прав людини, міжнародних організацій профспілок та країн Євросоюзу у зв’язку  з наступом на майнові права профспілок України, у тому числі Закарпаття.

Нагадуємо, подібна акція у квітні цього року відбулася і в Полтаві, у якій взяли участь понад дві тисячі представників профспілок із 15 регіонів України.

Коментування закрито.


Останні коментарі

    Рубрики

    Статистика