Предметна розмова на засіданні президії ЦК Профспілки

1511767603_logoped_0

28 листопада 2017 року у Києві відбулося чергове засідання президії Центрального комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

Участь у роботі заходу взяли заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, члени президії – голови територіальних організацій Профспілки, фахівці апарату ЦК Профспілки.

На початку засідання Голова Профспілки Георгій Труханов акцентував увагу на основних питаннях порядку денного, а саме:

– стан укладення регіональних галузевих угод обласними та Київською міською організаціями Профспілки, їх відповідність нормам законодавства, положенням Генеральної та Галузевої угод;

– робота організаційних ланок Профспілки щодо оздоровлення і відпочинку дітей освітян у 2017 році.

Доповідаючи з першого питання заступник Голови Профспілки Сергій Романюк зазначив, що 23 обласні та Київська міська організації Профспілки спільно з органами управління освіти забезпечили укладення територіальних галузевих угод і ця робота надалі триває.

Територіальні обласні угоди укладено на термін дії Галузевої угоди включно до 2020 року, окрім Волинської та Черкаської, які укладено до 2021 року. 16 обласних галузевих угод пройшли процедуру повідомної реєстрації.

Аналізуючи угоди, Сергій Романюк повідомив, що в переважній більшості за структурою територіальні угоди відповідають Галузевій угоді. Окремі з угод мають свої особливості.

Для забезпечення виконання положень угод здійснюється соціальний діалог з керівниками органів управління освіти, представниками органів центральної влади, керівниками навчальних закладів. Хід виконання угод щорічно заслуховується на спільних засіданнях колегії, на пленумах, президіях обкомів, радах профспілкових організацій.

Також було зауважено, що у невиконання окремих положень угод у декількох областях зумовлено недостатнім фінансуванням освіти на місцях, інколи – цілеспрямованою економією коштів для вирішення питань їх утримання.

До обговорення питання долучилися члени президії і заступник міністра Павло Хобзей. Він, зокрема, поінформував учасників про дії Міністерства освіти і науки України у бюджетному процесі 2018, постійну роботу з міністерством фінансів, про нову формулу розподілу освітньої субвенції та складність її упровадження.

Павло Хобзей підкреслив, що для профільного міністерства усі області є рівними і МОН хоче мати одні правила для отримання фінансування освіти. Проте, формула  розподілу освітньої субвенції на сьогодні є досить складна, працює перший рік і протягом цього року можуть проявитися речі, які потрібно буде доопрацьовувати.

За словами заступника міністра, формула буде удосконалюватися і на наступний рік в бюджеті планується передбачення відповідної стабілізаційної дотації, яка за потреби, вирівнюватиме ситуацію з недофінансуванням якогось закладу освіти.

Торкнулося обговорення і проблеми фінансування ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації та передачу їх фінансування на місцеві бюджети, які, за словами замміністра, просто не витримають такого фінансового навантаження. І тут потрібна спільна праця МОН, профспілкових організацій на місцях і робота з депутатським корпусом на різних рівнях.

Наступним питанням обговорення стали підсумки роботи організаційних відпочинку ланок галузевої Профспілки щодо оздоровлення дітей у 2017 році. Слово із цього питання мала заступник Голови Профспілки Любов Гарбаренко. Вона, зокрема, підкреслила, що у 2017 році проведено традиційний Всеукраїнський огляд роботи організаційних ланок Профспілки працівників освіти і науки України на кращу організацію оздоровлення і відпочинку дітей освітян. В огляді взяли участь 22 територіальні організації Профспілки, якими проведено значну роботу щодо організаційного, фінансового, методичного і матеріального забезпечення оздоровлення та відпочинку дітей освітян. І за інформацією обласних організацій Профспілки в оздоровчий період 2017 року за організаційно-фінансової участі профспілкових організацій галузі послугами оздоровлення та відпочинку охоплено було 31 028 дітей членів Профспілки віком від 7 до 18 років.

Для забезпечення оздоровчої кампанії влітку 2017 року було залучено понад 80 мільйонів гривень, з яких майже 21 мільйон – із профспілкового бюджету.

Загалом робота засідання відбулася конструктивно і злагоджено, за усіма питаннями порядку денного відбулася предметна розмова і прийнято відповідні постанови.

Коментування закрито.


Останні коментарі

    Рубрики

    Статистика