Консультація: заміна учителя інформатики інженером-програмістом

1

Статтею 24 Закону України «Про загальну середню освіту» від 13.05.1999 р. № 651-XIV (з урахуванням змін, внесених Законом України «Про освіту» від 05.09.2017 р. № 2145-VIII) установлено, педагогічним працівником повинна бути особа з високими моральними якостями, яка має відповідну педагогічну освіту та/або професійну кваліфікацію педагогічного працівника, належний рівень професійної підготовки.

Відповідно до пункту 1.5 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 р. № 930, атестація педагогічних працівників є обов’язковою.

Умовою присвоєння кваліфікаційних категорій педагогічним працівникам є наявність у них повної вищої освіти.

Згідно з пунктом 3.26 Типового положення про атестацію педагогічних працівників особи з повною вищою педагогічною освітою або іншою повною вищою освітою, прийняті на посади педагогічних працівників за спеціальностями, фахівці з яких не готувалися вищими навчальними закладами або підготовлені у недостатній кількості, за умови проходження ними підвищення кваліфікації, атестуються як такі, що мають відповідну освіту.

Тож вчителі інформатики, які мають іншу, не педагогічну повну вищу освіту, повинні обов’язково пройти курси підвищення кваліфікації, після чого набувають права на атестацію, як такі, що мають відповідну освіту. Вони підлягають черговій атестації один раз на п’ять років і мають право на присвоєння їм кваліфікаційних категорій за умови відповідності критеріям, установленим пунктами 4.4 – 4.6 Типового положення про атестацію педагогічних працівників.

Аналогічне роз’яснення надано Міністерством освіти і науки України в листі від 19.12.2013 р. № 1/9-891 щодо атестації педагогічних працівників ДНЗ, які працюють не за фахом.

З питання оплати праці вчителів за години заміщення тимчасово відсутніх вчителів надано спільне роз’яснення в листі Міністерства освіти і науки України від 28.11.08 № 1/9-770 та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 27.11.08 № 02-5/465, яке полягає у наступному.

Керівники навчальних закладів, як правило, повинні організувати заміщення тимчасово відсутніх учителів учителями тієї ж спеціальності, забезпечивши оплату праці відповідно до п.73 (погодинно), чи п.68 (за тарифікацією) Інструкції залежно від термінів заміни.

В окремих виняткових випадках, коли таку заміну забезпечити неможливо, заміщення здійснюється наступним чином. Учителі з інших дисциплін, заміняючи тимчасово відсутніх колег, виконують програму з свого предмету дещо наперед, щоб згодом передати відповідні години учителю, який нині відсутній, для виконання відсутнім пропущеної програми.

У такому випадку учителю, який забезпечує заміну тимчасово відсутнього колеги, додаткова оплата не провадиться, оскільки загальний обсяг педагогічного навантаження не збільшився, а дещо розподілився в часі. Йому виплачується заробітна плата відповідно до тарифікації протягом всього часу, як за період тимчасового заміщення, так і за дні відсутності уроків, коли раніше відсутній учитель проводив свої уроки з пропущеного предмету.

Учителю, який був раніше відсутнім, після виходу на роботу виплачується заробітна плата відповідно до тарифікації, а також здійснюється додаткова оплата за проведені додатково уроки на умовах погодинної оплати праці відповідно до пункту 73 Інструкції.

Коментування закрито.


Останні коментарі

    Рубрики

    Статистика